Grzeczny Pupil :: terapia zachowania zwierzat towarzyszacych. PDF Drukuj Email

Terapia zachowania zwierząt towarzyszących

Spoilem_Rotten_Pet_Sitting_Logo_medium

Terapia zwierząt towarzyszących - kotów i psów pomaga w eliminowaniu problemowych zachowań, przeszkadzających opiekunom oraz stanowiących zagrożenie dla ludzi i zwierzęcia. Chcąc skutecznie pomagać zwierzętom należy brać pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na zachowanie. Przyczyny zaburzeń są najczęściej bardzo złożone.

Podstawową przyczyną zaburzeń w zachowaniu jest zła socjalizacja. Właściciele lekceważą najistotniejszy czas dla rozwoju ich zwierzaka. Nie zapewniając kotu lub psu pożądanej dawki doświadczeń. Takiej za której sprawą  zostały by wyeliminowane główne przyczyny zachowań problemowych.  Problem ze zwierzętami zachowującymi się agresywnie lub reagującymi strachem  podczas kontaktów z obcym człowiekiem, kotem lub psem prawdopodobnie by nie istniał.  Dlatego najistotniejszą rzeczą w wychowywaniu pupila jest dbałość o mnogość i różnorodność bodźców dostarczanych naszemu małemu kotu lub psu.  Dobrze zsocjalizowane zwierzę w wieku dorosłym nie powinno przysparzać właścicielom większych problemów.

Często jest też tak że naturalne zachowania zwierzęcia mogą w krótkim czasie stać  się zachowaniem problemowym.. Dzieje się tak gdy zwierzę przejawia je w niewłaściwym miejscu, formie i intensywności. W takich przypadkach pomoc behawiorysty jest niezastąpiona. Behawiorysta ustali przyczyny i zaproponuje odpowiedni program działań, mający na celu rozwiązanie problemu.  Istotne jest by nie czekać z problemem za długo, w nadziei że "sam się rozwiąże". Ponieważ im dłużej zwierze przejawia określone zachowanie tym trudniej będzie je od takiego zachowania odwieść. Terapia trwa na ogół od jednego do sześciu miesięcy. W przypadku kotów lub psów, zaniedbanych we wczesnym okresie lub starszych zwierząt może potrwać trochę dłużej. Istotny wpływ ma środowisko w jakim wychowało się zwierzę i sposób w jakim przebiegał jego rozwój. Trudno jest naprawić błędy mające miejsce we wczesnym wychowaniu. W takim przypadku terapia trwa dłużej.

GRZECZNY.jpeg

OFERUJE POMOC W ZAKRESIE:

- problemy wychowawcze

- pomoc w wyborze zwierząt

- terapia zaburzeń

- rozwiązywanie sytuacji konfliktowych na płaszczyźnie zwierze - zwierze, zwierze - człowiek

 


 

Szukaj

Aktualnie On-Line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Migawka

Dlaczego kot mruczy?

Kot mruczy najczęściej gdy jest zadowolony, ale nie tylko... Mruczą również koty chore, ranne i zdychające. Dzieje się tak najprawdopodobniej gdyż mruczenie pomaga się kotu uspokoić, działa relaksująco. Kot może mruczeć całymi godzinami, tak długo jak trwa przyczyna mruczenia.

 
  Wykonanie: PiXELmax | Design by guenstige.shop-stadt.de & vista forum